undefined
undefined

Delegacja gości z Tarnopola na Ukrainie

W  dniach 27-31.08.2009r. przebywała na zaproszenie Nowotomyskiej Izby Gospodarczej delegacja gości z Tarnopola na Ukrainie. W skład delegacji wchodzili przedstawiciele Tarnopolskiej Izby Przemysłowo – Handlowej , Politechniki Tarnopolskiej oraz samorządu miasta Tarnopol.

Delegacja w trakcie swojego pobytu spotkała się z burmistrzem miasta Nowy Tomyśl Henrykiem Helwingiem, Wicestarostą Józefem Astem. Zostali również przyjęci przez przedstawicieli zarządu Nowotomyskiej Izby Gospodarczej. W trakcie spotkania zaprezentowali region Tarnopolski oraz ofertę firm działających na ich terenie.

Efektem wizyty i przeprowadzonych rozmów jest podjęcie decyzji co do zorganizowania 15.10.2009r. w Tarnopolu Konferencji „Arbitraż i Mediacja alternatywne metody rozstrzygania sporów w Polsce i na Ukrainie”

Goście z Ukrainy uczestniczyli również w uroczystościach związanych z Jarmarkiem Chmielo- Wikliniarskim. Zwiedzali także firmy działające na terenie Nowego Tomyśla: Aesculap Chifa sp.z.o.o oraz Braun Avitum Polska sp.z o.o.