undefined
undefined

Nowy portal internetowy wesprze polski biznes

Ministerstwo Gospodarki udostępniło nowy portal internetowy, w którym polscy i zagraniczni przedsiębiorcy znajdą wiele cennych informacji

Portal www.trade.gov.pl zawiera m.in. dane zbierane przez wydziały promocji handlu i inwestycji ambasad i konsulatów RP. Korzystając z serwisu, można uzyskać informacje o rynkach zagranicznych, ofertach współpracy pochodzących od zagranicznych przedsiębiorstw, instrumentach wsparcia eksportu oraz aktualnościach związanych z funkcjonowaniem Ministerstwa Gospodarki.

Dla planujących rozwój działalności eksportowej szczególnie przydatne mogą być przewodniki po rynkach. Obecnie można odnaleźć dane o 33 państwach (niektóre opisane są w kilku wersjach z podziałem na przewodniki: po rynku, dla przedsiębiorców i o świadczeniu usług). Znajdziemy m.in. dane o Austrii, Argentynie, Chinach (z podziałem na prowincje), Indiach, Portugalii czy Rosji.

Praktycznym aspektem portalu jest umieszczenie na nim pomocnych linków. W tym np. polskich ambasad na świecie oraz zagranicznych placówek mieszczących się w Warszawie, serwisów Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Służby Celnej, Narodowego Banku Polskiego, Głównego Urzędu Statystycznego, giełdy, a także zbioru umów międzynarodowych wiążących Polskę. Poprzez stronę Krajowej Izby Gospodarczej można uzyskać informacje o misjach i targach, w których mogą uczestniczyć polscy przedsiębiorcy. Tym samym w jednym miejscu istnieje możliwość uzyskania bardzo wielu danych oraz odnalezienia innych pomocnych stron.

 

źródło: www.rzeczpospolita.pl