undefined
undefined

Powiat wspiera Nowotomyską Izbę Gospodarczą

W czwartkowe popołudnie, 26 marca przedstawiciele powiatowych władz samorządowych uczestniczyli w zebraniu członków Zarządu Nowotomyskiej Izby Gospodarczej. Jednym z punktów programu obrad była bowiem współpraca NIG ze Starostwem Powiatowym w Nowym Tomyślu.

 

Starosta Ireneusz Kozecki wraz ze swoim zastępcą, Tomaszem Kuczyńskim wyrazili chęć kontynuacji wieloletniej już współpracy powiatowych władz samorządowych z Nowotomyską Izbą Gospodarczą. Przypomniano, że to właśnie Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu było wspólnie z Prezesem Ryszardem Nowaczkiewiczem inicjatorem utworzenia NIG. Ponadto siedziba NIG znajduje się w obiekcie, którego zarządcą jest powiat nowotomyski.
Starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki zapoznał też zgromadzonych członków zarządu NIG i gości o najważniejszych zadaniach realizowanych obecnie przez powiatowe władze samorządowe. W dyskusji poruszono także tematy związane m.in. z funkcjonowaniem oświaty gimnazjalnej, działalnością i współpracą przedsiębiorców z Powiatowym Urzędem Pracy oraz poruszono temat zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu poprzez potrzebę ciągłego polepszania bazy Szpitala Powiatowego.