undefined
undefined

Turecka delegacja odwiedziła Nowy Tomyśl

Kilkunastoosobowa delegacja z tureckiej miejscowości Havza gościła w piątek na terenie powiatu nowotomyskiego. Burmistrz tego miasta, starosta oraz szef Tureckiej Izby Gospodarczej wraz z przedsiębiorcami oraz radnymi spotkali się z lokalnymi władzami samorządowymi powiatu i gminy Nowy Tomyśl. Celem wizyty, której gospodarzem był jeden z tureckich przedsiębiorców, na stałe mieszkający w gminie Lwówek było zapoznanie się z funkcjonowaniem administracji samorządowej na naszym terenie, a w przyszłości być może podjęcie partnerskiej współpracy na niwie gospodarczej, edukacyjnej czy też samorządowej.
 
Pierwszym punktem pobytu gości z Turcji w Nowym Tomyślu była wizyta w Urzędzie Miejskim. Burmistrz Włodzimierz Hibner wraz ze swymi zastępcami oraz starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki z członkami zarządu powiatu oraz Przewodniczącą Rady Powiatu Nowotomyskiego opowiedzieli o strukturze administracyjnej naszych urzędów. Goście z kolei zapoznali gospodarzy z funkcjami i zadaniami samorządów gminnych i powiatowego w Turcji.
Wraz z przedstawicielami powiatowych władz samorządowych tureccy goście pojechali następnie do Aesculap Akademii, gdzie prezes firmy Aesculap Chifa Slawomir Lukaszyk opowiedział o działalności przedsiębiorstwa. Była okazja również do tego, by zwiedzić firmę i „od kuchni” zobaczyć, jak w Nowym Tomyślu powstają eksportowane niemal na cały świat narzędzia chirurgiczne. Nie zabrakło także rozmów z przedstawicielami Nowotomyskiej Izby Gospodarczej – Ryszardem Nowaczkiewiczem i Grzegorzem Bartolem.
Goście z Havzy byli pod ogromnym wrażeniem przyjacielskiego i serdecznego przyjęcia. Nie kryli również chęci nawiązania współpracy z naszymi samorządami. Starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki wraz z Przewodniczącą Rady Powiatu Nowotomyskiego Marią Galas przekazali gościom pamiątkowe upominki i zapewnili o swej przychylności podczas kolejnych rozmów zmierzających w kierunku podjęcia partnerskich relacji między samorządami.

źródło: www.powiatnowotomyski.pl